Apple iOS 13 ve Iphone 11’i tanıtıyor…

Teknoloji dünyasının büyük firmalarından Apple, yeni modeli olan Iphone 11’i ve IOS 13 Final sürümünü duyurmaya hazırlanıyor. ABD’nin California eyaletindeki Steve Jobs Tiyatrosu’nda gerçekleşecek olan etkinlik, teknolojiye ilgisi olan kişileri ve Apple’ın yatırımcı kitlesini büyük oranda ilgilendiriyor.

Şu ana kadar kulis bilgilerinden gelen haberlere göre Apple’ın Iphone 11’i ve iOS 13’ü şimdiden herkesi heyecanlandırmış durumda. Apple, iOS 13 ile macOS’tan sonra iOS’e de karanlık modu kullanıma açıyor. İOS 13 ile birlikte memojiler daha da fazla kişiselleştirebilecek ve yeni çıkatmalar kullanıcıların deneyimine sunulacak.

iphone11,apple iphone11, ios13 ,apple konferans,iphone 11 etkinlik,apple canlı yayın,iphone 11 canlı yayın, Depar Bilgi Teknolojileri, DeparBT

Apple yeni kamera modlarını iOS 13 ile getiriyor

Bir süredir yeni ürünleriyle yenilikçilikten uzak ve heyecanını kaybetmiş gibi gözükse de,Apple Iphone 11 ile tekrar takipçilerini yeniden heyecanlandırmayi hedefliyor. Sızan bilgilere göre üç adet yeni telefon ile karşımıza çıkacak. Bu telefonlarda ek bir arka kamera olacak ve kameralar düşük ışıkta fotoğraf çekme kalitesini ve kapasitesini artıracak. Öte yandan yeni Iphone’larda daha hızlı işlemciler kullanılması, yeni renk çeşitliliği sağlanması (pembe, yeşil), Airpod’lar için kablosuz şarj imkanının sunulması gibi yenilikler duyurulmaya hazırlanıyor. Kamera konusunda yeniliğe gidecek olan Apple, üçüncü bir sensör kullanarak geniş açı fotoğraf ve video konusunda gelişim göstermek istiyor. Bu kameraların artırılmış gerçeklik ile uyumlu şekilde çalışmasını planlıyorlar. Çıkan diğer bir habere göre ise camlarının sarsıntılara ve kırılmaya dirençli olacağı yönünde. Haberlere göre tanıtacağı telefon modelleri Apple iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max olacağı yönünde. Pro modellerde Face ID özelliğinin fazlaca geliştiğini, sensörün yatayda bile doğru algılama yaptığı konuşuluyor.

Diğer bir yandan yeni iPad Pro’nun açıklanması da bekleniyor. 11 inç ve 12,9 inç modellerinin çıkması ve arkalarında çok güçlü kameralar ile piyasaya sunulması konuşuluyor. Fakat bu modellerin 2020 yılında açıklanma ihtimali de olabilir.

Bununla birlikte 16 inç MacBook Pro’da tanıtılabileceği konuşuluyor. Son olarak çıkan haberler arasında Apple Watch Series 5’de bu etkinlikte tanıtılacak ürünler arasında. Apple konferansı Youtube sayfasından canlı olarak tüm dünyaya duyuracak.

Canlı yayını 10 Eylül günü buradan takip edebilirsiniz.

Canlı Yayın